Empsillnes

Aktualizacja 13.01.2016:
Po 4 latach pracy Kuba wypuścił nowy short, nagrodzony w kategorii “Best CGI” w 2015 roku na SCI FI Film Festival w Australii. Poza tym obecnie pracuje w Double Negative, studiu odpowiedzialnym między innymi za “Spectre” i “Batman v. Superman”, w Vancouver.


Oryginalny artykuł z maja 2010:
Na pierwszy ogień w kategorii “Polak potrafi” idzie mój rówieśnik i kolega z gimnazjum- Jakub Grygier. Kuba udowodnił, że dzięki prawdziwej fascynacji S-F, niezwykle wygórowanym ambicjom, katorżniczej pracy, poświęceniu i oczywiście wrodzonym predyspozycjom można osiągnąć wszystko.

Przede wszystkim wyjątkowe jest to, że udało mu się uwierzyć w siebie i swoje możliwości w kraju, gdzie na początku drogi każdemu rzucane są kłody pod nogi, ze wszystkich stron spływa lawina krytyki i wszelkie samodzielnie stawiane przez młodych ludzi cele są podważane przez zazdrosnych, przez tych, którym brakuje pomysłu na własne życie.

Prace Norada już w gimnazjum odkrywały jego ogromny talent. Wiedziałem, że człowiek ten osiągnie wielki sukces – nie byłem jednak jeszcze pewien w jakiej dokładnie dziedzinie. :) Dodam w tym miejscu, że dostrzegam w tej eksplozji wybitnych prac udział naszej nauczycielki Plastyki, która co prawda nie uczyła malować (i wcale nie uważała się za wybitną artystkę, która pozjadała wszelkie rozumy), ale posiadała umiejętność dowartościowania młodych ludzi i wpojenia im wiary we własne możliwości. Potrafiła dostrzec najlepszych zaledwie na początku ścieżki rozwoju. :] Moze te słowa są górnolotne, ale ważne i prawdziwe.

Kuba w wieku 20 lat ma za sobą pracę we wrocławskim Techlandzie oraz słynnym Platige Image (chyba jako jedyny w Polsce matte painter z prawdziwego zdarzenia), a na IMDB posiada własny profil. :)

Życzę Kubie dalszych sukcesow i będę z zaciekawieniem śledził jego dalsze poczynania, oczekując informacji o podjęciu przez niego pracy w ILM lub Weta Digital! Z niecierpliwością wyczekuję pierwszych widocznych postępów w jego najnowszym projekcie.

Pomijając niezwykły talent, to uważam, że pomimo specyficznego sposobu bycia Jakub jest świetnym kumplem i zawsze chętnie podejmuję z nim rozmowy na różne tematy (najchętniej religijne).

Ponizej autorski film Jakuba Adevale 3313, nad którym prace zaczal dawno temu (wszystko to robota jednej osoby!).