Palm Beach Resort & Spa

Nie ma to jak spontanicznie zdecydować się na wyjazd na Malediwy na całe 3 dni w październiku. O wycieczce przez biuro podróży nie było mowy, więc standardowa organizacja z pomocą skyscanner.net, booking.com i MasterCard. Padło na linie Omain Air ze względu na niską cenę oraz idealnie dogodne terminy (wylot w czwartek wieczorem – początek długiego weekendu związanego z EID, powrót do Dubaju w poniedziałek wieczorem). Czas przelotu z przesiadką w Muskacie na trasie Dubaj – Male to 7 godzin w jedną stronę. Chcę jednak zaznaczyć, że lecąc bezpośrednio można tę trasę wykonać w około 4 godziny, co z Europy jest niewykonalne. Dlatego mieszkając, czy będąc dłużej, w Dubaju warto na Malediwy się wybrać.

Malediwy, Maldives

Na Malediwach każdy hotel/resort zajmuje osobną wysepkę, na którą dotrzeć można samolotem lub motorówką z lotniska. I na to warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca pobytu, ponieważ podróż hydroplanem to świetne doświadczenie oraz wysoka cena (przelot kosztował nas więcej, niż sam pobyt). Filtracja na booking.com zaowocowała wyborem Palm Beach Resort & Spa – bo w miarę tanio, bo wyspa ładna, bo średnia ocen wysoka, bo mają domki na plaży. Ogólnie od początku nie chcieliśmy domków na belkach wystających z wody, bo to fajnie wygląda na zdjęciach, ale ogranicza.

Malediwy, Maldives

Malediwy, Maldives

Lokalizacja

Żadnej innej wyspy w okolicy w zasięgu wzroku i, co najważniejsze, żadnej widocznej wieży telekomunikacyjnej wystającej ze środka wyspy – a jest to bardzo częsty na Malediwach widok i może skutecznie uczynić oczekiwanie piękne widoki bardzo mało atrakcyjnymi (a hotel na swoich zdjęciach w Internecie niechętnie pochwali się, że 200m dalej jest wyspa z wielkim drutem na środku…).

Malediwy, Maldives

Klimat

Dość będzie napisać, że nigdy nigdzie lepiej się nie czułem, biorąc pod uwagę między innymi temperaturę powietrza i wody, wilgotność powietrza, jakość powietrza, natężenie hałasu (kompletna cisza) widoki, czy brak insektów i gryzoni (oraz ludzi). Idealne warunki do relaksacji, gdzie nic nie ma prawa człowiekowi przeszkodzić, ani go zdenerwować. Przez cały pobyt nikt nawet nie przeszedł nam koło okna, nie mówiąc o pustej plaży – było idealnie i szkoda, że tylko przez 2 dni! Dodam jeszcze, że na październik przypada pora deszczowa, więc raz dziennie padało – przez jakieś 10 minut. Jedynie UV daje w palnik, jak ja pierdolę, więc warto użyć filtrów do skóry.

Malediwy, Maldives

Plaża

Dopiero po powrocie dotarły do mnie wieści, że ludzie do ‘rajskich’ plaż mogą mieć szereg uwag, o których nie wspominają w reklamach hoteli – syf w wodzie, robactwo, rekiny, meduzy, kolczaste stworzenia, odpływy, kamienie itd. Plaż na naszej wyspie nie dotyczyła żadna z wyżej wymienionych dolegliwości. Temperatura, jakość oraz czystość zarówno piasku, jak i wody czynią plaże Palm Beach Resort & Spa plażami idealnymi, przynajmniej w trakcie naszego pobytu. Jedyny mój problem to brak wygiętej palmy z hamakiem pod domem, ale jeszcze taką znajdą i to na Malewidach.

Jedzenie

Ze wszystkich elementów oceny jakość kuchni wypada zdecydowanie najgorzej – co wcale nie oznacza, że było źle. Po prostu monotonnie i bez polotu, ale jest to typowe dla wyżywienia ‘all-you-can-eat’. Na plus, że kuchnia zdecydowanie europejska, bez żadnych azjatyckich specjałów, curry itd. , bo jak wiadomo grozi to biegunką. Świetne natomiast były śniadania i możliwość zjedzenia porannego posiłku na pomoście – intymnie, przyjemnie i bez towarzystwa.

Malediwy, Maldives

Atrakcje

Z żadnych wyjazdów, czy ekstrawaganckich atrakcji, nie mieliśmy okazji skorzystać – zabrakło czasu. Możliwości są liczne – wypady na nurkowanie, snorkelling przy innej wyspie, wędkowanie itd. Warte jednak uwagi są “darmowe” atrakcje na samej wyspie – pomiędzy pojedynczymi obiektami (miejscem lunchu, śniadania, plażami, basenem) bardzo sprawnie poruszaliśmy się rowerami. Poza tym do dyspozycji są świetnie zadbany trawiasty kort tenisowy (oświetlany po zmroku), pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, hala do squasha, deski do surfingu oraz kajaki (oraz zapewne wiele innych dla wtajemniczonych sportowców). Cały pobyt można spędzić bardzo aktywnie na wyspie, korzystając z dostępnych wysokiej jakości obiektów! Biorąc pod uwagę cenę noclegu, dość niską w porównaniu z innymi resortami, skala oferty jest naprawdę imponująca.

Malediwy, Maldives - Najlepsze boisko świata
Najlepsze boisko do piłki na świecie.

Obsługa

Niezauważalni, profesjonalni, nieupierdliwi. Rano i wieczorem grzecznie zamiatali piasek koło domku, a po leniwych podjeżdżali golf cartem chwilę po telefonie do recepcji.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, który hotel wybrać i nie chce zaliczyć wpadki za dużą kasę, to może zdać się na powyższą opinię – Palm Beach Resort & Spa to miejsce dla osób, którym nie zależy na domkach na wodzie, tylko na jakości wypoczynku.